close_icon

2019 BMW GAP TEAM MATCHES

  • April 14 ~ #1 vs #4, #2 vs #3
  • April 28 ~ #1 vs #3, #2 vs #4
  • May 5 ~ #1 vs #2, #3 vs #4
  • Playoff & Challenges ~ May 11 

Jump to:

Division AA

Section 1

Team
Phila Cricket 1 w #1
Lu Lu 1 #2
Aronimink 1 w #3
Makefield 1 #4

Section 2

Team
Phila Cricket 2 w #1
Commonwealth 1 #2
Tavistock 1 #3
Running Deer 1 #4

Section 3

Team
Llanerch 1 #1
Overbrook 1 #2
Applebrook 1 w #3
LedgeRock 1 #4

Section 4

Team
Huntingdon Valley 1 #1
Little Mill 1 #2
Glenmaura 1 #3
Old York Road 1 #4
Division A

Section 1

Team
Yardley 1 #1
Phila Cricket 3 w #2
Hartefeld 1 #3
Bellewood 1 #4

Section 2

Team
Kennett Square 1 #1
Lancaster 1 #2
Manufacturers’ 1 #3
Heidelberg 1 #4

Section 3

Team
Saucon Valley 1 #1
White Manor 1 #2
Tavistock 2 #3
Indian Valley 1 #4

Section 4

Team
Scranton 1 #1
Philmont 1 #2
Whitemarsh 1 #3
Bent Creek 1 #4

Section 5

Team
DuPont 1 #1
Wilmington 1 #2
Huntingdon Valley 2 #3
Talamore 1 #4

Section 6

Team
Spring Ford 1 #1
Rolling Green 1 #2
Northampton 1 #3
Radley Run 1 #4

Section 7

Team
Schuylkill 1 #1
Mercer Oaks 1 #2
Little Mill 2 #3
North Hills 1 #4

Section 8

Team
Merion 1 w #1
Huntsville 1 #2
Wild Quail 1 #3
Concord 1 #4
Division B

Section 1

Team
Blue Bell 1 #1
Green Valley 1 #2
Limekiln 1 #3
Five Ponds 1 #4

Section 2

Team
Sea Oaks 1 #1
Shore (Wildwood) 1 #2
Greate Bay 1 #3
Stone Harbor 1 #4

Section 3

Team
Moselem Springs 1 #1
LedgeRock 2 #2
Brookside- Allento 1 #3
Berkshire 1 #4

Section 4

Team
DuPont 2 #1
Fieldstone 1 #2
Penn Oaks 1 #3
Sakima 1 #4

Section 5

Team
Llanerch 2 #1
Overbrook 2 #2
Springhaven 1 #3
West Chester 1 #4

Section 6

Team
Coatesville 1 #1
Loch Nairn 1 #2
Downingtown 1 #3
RiverCrest 2 #4

Section 7

Team
RiverCrest 1 #1
Whitford 1 #2
McCall 1 #3
Brookside- Pottsto 1 #4

Section 8

Team
Old York (NJ) 1 #1
Laurel Creek 1 #2
Wedgwood 1 #3
Manasquan 1 #4

Section 9

Team
Honeybrook 1 #1
Applecross 1 #2
Kennett Square 2 #3
York 1 #4

Section 10

Team
Waynesborough 1 #1
Applebrook 2 w #2
Bala 1 #3
Cobbs Creek 1 #4

Section 11

Team
Lehigh 1 #1
Steel(SilverCreek) 1 #2
Saucon Valley 2 #3
Wyoming Valley 1 #4

Section 12

Team
Trump National 1 #1
Little Mill 3 #2
Running Deer 2 #3
Merchantville 1 #4

Section 13

Team
Commonwealth 2 #1
Phila Cricket 4 w #2
Sandy Run 1 #3
Cedarbrook 1 #4

Section 14

Team
Woodstone 1 #1
Fox Hill 1 #2
Glenmaura 2 #3
Elkview 1 #4

Section 15

Team
Spring Mill 1 #1
Lookaway 1 #2
Jericho National 1 #3
Makefield 2 #4

Section 16

Team
Medford Village 1 #1
Woodcrest 1 #2
Rancocas 1 #3
Riverton 1 #4
Division C

Section 1

Team
Chambersburg 1 #1
Carlisle 1 #2
West Shore 1 #3
Harrisburg 1 #4

Section 2

Team
Hershey CC 1 #1
Lebanon 1 #2
Out Door 1 #3
Bon Air 1 #4

Section 3

Team
Frosty Valley 1 #1
Irem CC 1 #2
Huntsville 2 #3
Wyoming Valley 2 #4

Section 4

Team
Scranton 2 #1
Glen Oak 1 #2
Elmhurst 1 #3
Scranton Mun 1 #4

Section 5

Team
Pocono Farms 1 #1
Olde Homestead 1 #2
Northampton 3 #3
Shawnee CC 1 #4

Section 6

Team
Lu Lu 2 #1
Merion 2 w #2
Phila Country 2 #3
Bluestone 1 #4

Section 7

Team
Llanerch 3 #1
Cedarbrook 2 #2
Old York Road 2 #3
Phila Cricket 5 w #4

Section 8

Team
Doylestown 1 #1
Five Ponds 2 #2
1912 1 #3
Skippack 1 #4

Section 9

Team
Meadia Heights 1 #1
Stonewall 1 w #2
Spring Ford 2 #3
French Creek 1 #4

Section 10

Team
Chester Valley 1 #1
Hershey’s Mill 1 #2
Kennett Square 3 #3
St. Davids 1 #4

Section 11

Team
RiverWinds 1 #1
Scotland 1 #2
Tavistock 3 #3
Medford Village 2 #4

Section 12

Team
Aronimink 2 w #1
Phoenixville 1 #2
Chester Valley 2 #3
Phila Country 1 #4

Section 13

Team
Wild Quail 2 #1
White Clay 1 #2
White Manor 2 #3
Broad Run 1 #4

Section 14

Team
Cherry Valley 1 #1
Torresdale 1 #2
Old York (NJ) 2 #3
Northampton Valley 1 #4

Section 15

Team
Laurel Creek 2 #1
Trenton 1 #2
Moorestown 1 #3
Bensalem 1 #4

Section 16

Team
Atlantic City 1 #1
Linwood 1 #2
Blue Heron 1 #3
Links 1 #4
Division D

Section 1

Team
West Shore 2 #1
Lancaster 2 #2
Hershey CC 2 #3
Conestoga 1 #4

Section 2

Team
York 2 #1
Meadia Heights 2 #2
Bent Creek 2 #3
Heidelberg 2 #4

Section 3

Team
Glen Oak 2 #1
Elkview 2 #2
Brookside- Allento 2 #3
Schuylkill 2 #4

Section 4

Team
Lehigh 2 #1
Fox Hill 3 #2
Glenmaura 3 #3
Northampton 2 #4

Section 5

Team
Foxchase 1 #1
Moselem Springs 2 #2
Berkshire 2 #3
Lancaster 3 #4

Section 6

Team
Fox Hill 2 #1
Woodstone 2 #2
Gilbertsville 1 #3
Great Bear 1 #4

Section 7

Team
Moselem Springs 3 #1
LedgeRock 3 #2
Brookside- Pottsto 2 #3
Golden Oaks 1 #4

Section 8

Team
Concord 3 #1
Hartefeld 2 #2
Wilmington 2 #3
Penn Oaks 3 #4

Section 9

Team
Wilmington 3 #1
Loch Nairn 2 #2
Stonewall 2 w #3
Wyncote 1 #4

Section 10

Team
Fieldstone 2 #1
Inniscrone 1 #2
Concord 2 #3
Rolling Green 2 #4

Section 11

Team
DuPont 3 #1
Radley Run 2 #2
West Chester 2 #3
Bidermann 1 #4

Section 12

Team
DuPont 4 #1
Overbrook 3 #2
Hershey’s Mill 2 #3
Whitford 2 #4

Section 13

Team
French Creek 2 #1
Coatesville 2 #2
Hartefeld 3 #3
Honeybrook 2 #4

Section 14

Team
Applecross 2 #1
Coatesville 3 #2
Overbrook 4 #3
McCall 2 #4

Section 15

Team
Whitemarsh 3 #1
Radnor Valley 1 #2
Waynesborough 2 #3
St. Davids 3 #4

Section 16

Team
Overbrook 5 #1
Penn Oaks 2 #2
Aronimink 3 w #3
Springhaven 3 #4

Section 17

Team
Springhaven 2 #1
Rolling Green 3 #2
Whitemarsh 2 #3
Bala 2 #4

Section 18

Team
Rolling Green 4 #1
Cedarbrook 3 #2
Talamore 3 #3
St. Davids 2 #4

Section 19

Team
Bellewood 2 #1
Spring Ford 3 #2
Indian Valley 3 #3
Raven’s Claw 1 #4

Section 20

Team
Green Valley 2 #1
Sunnybrook 1 #2
Lu Lu 3 #3
Bluestone 2 #4

Section 21

Team
Commonwealth 3 #1
Jericho National 3 #2
Indian Valley 2 #3
Huntingdon Valley 3 #4

Section 22

Team
Manufacturers’ 2 #1
Huntingdon Valley 4 #2
Flourtown 2 #3
Yardley 3 #4

Section 23

Team
Five Ponds 3 #1
North Hills 2 #2
Saucon Valley 3 #3
Talamore 2 #4

Section 24

Team
Flourtown 1 #1
Limekiln 2 #2
Sandy Run 2 #3
Blue Bell 2 #4

Section 25

Team
Jericho National 2 #1
Philmont 2 #2
Old York (NJ) 3 #3
Yardley 2 #4

Section 26

Team
Mercer Oaks 2 #1
Pennsauken 1 #2
Torresdale 2 #3
Philmont 3 #4

Section 27

Team
Mercer Oaks 3 #1
Hopewell Valley 1 #2
Burlington 1 #3
Laurel Creek 4 #4

Section 28

Team
Trenton 2 #1
Makefield 3 #2
Trump National 2 #3
Moorestown 2 #4

Section 29

Team
Tavistock 5 #1
Bensalem 2 #2
Woodcrest 2 #3
Medford Lakes 1 #4

Section 30

Team
Riverton 2 #1
Wedgwood 2 #2
Valleybrook 1 #3
Medford Lakes 2 #4

Section 31

Team
Greate Bay 2 #1
Laurel Creek 3 #2
Tavistock 4 #3
Merchantville 2 #4

Section 32

Team
Running Deer 3 #1
Shore (Wildwood) 2 #2
Seaview 1 #3
Little Mill 4 #4
Division E

Section 1

Team
Scranton 3 #1
Scranton Can 1 #2
Glenmaura 4 #3
Wyoming Valley 3 #4

Section 2

Team
Northampton 4 #1
Glen Oak 3 #2
Saucon Valley 4 #3
Lehigh 3 #4

Section 3

Team
Conestoga 2 #1
Meadia Heights 3 #2
Honeybrook 3 #3
Kennett Square 4 #4

Section 4

Team
Merchantville 3 #1
Rancocas 2 #2
Llanerch 4 #3
Springhaven 4 #4

Section 5

Team
McCall 3 #1
Phila Country 3 #2
Sandy Run 4 #3
Lu Lu 4 #4

Section 6

Team
Doylestown 2 #1
Old York Road 3 #2
Bucks 1 #3
Makefield 4 #4

Section 7

Team
Northampton Valley 2 #1
Trenton 3 #2
Deerwood 1 #3
Sakima 2 #4

Section 8

Team
Sandy Run 3 #1
Blue Bell 3 #2
Talamore 4 #3
Phila Cricket 6 w #4

Section 9

Team
Lu Lu 5 #1
Spring Ford 4 #2
RiverCrest 3 #3
West Chester 3 #4

Section 10

Team
Riverton 3 #1
Ramblewood 1 #2
Sea Oaks 2 #3
Westwood 1 #4

Section 11

Team
Phoenixville 2 #1
Aronimink 4 w #2
Waynesborough 3 #3
Downingtown 2 #4